رسانه مرجع بخش خصوصی کشور

آماده‌باش براي افزایش 500 هزار بشكه اي تولید نفت

بخش خصوصي- مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از آغاز عملیات تعمیرات اساسی در این شرکت به منظور افزایش ٥٠٠ هزار بشکه ای ظرفیت تولید نفت به محض لغو تحریم ها خبر داد.
آماده‌باش براي افزایش 500 هزار بشكه اي تولید نفت

"بیژن عالیپور" با اشاره به توافق هسته ای و برنامه وزیر نفت مبنی بر افزایش ٥٠٠ هزار بشکه ای ظرفیت تولید نفت ایران به محض لغو تحریم ها، گفت: برای تحقق این امر از هم اکنون تعمیرات اساسی چاهها و سایر واحدهای بهره برداری شروع شده است.

 

وی با اشاره به کاهش تکلیفی یک میلیون بشکه ای تولید نفت از مناطق نفتخیز جنوب، ادامه داد: با توجه به دستور وزیر نفت مبنی بر آماده شدن برای دوران بعد از تحریم ها، خودمان را برای تحقق این امر آماده می کنیم.

 

عالیپور همچنین از تکمیل کارخانه های نمکزدایی لب سفید و هفت شهیدان مسجد سلیمان خبر داد و افزود: کارخانه نمکزدایی لب سفید با ظرفیت ٣٣ هزار بشکه و هفت شهیدان مسجد سلیمان با ظرفیت ٥٥ هزار بشکه در روز تکمیل شده و به زودی شاهد افتتاح آنها خواهیم بود.

 

به گزارش روابط عمومی وزارت نفت، بیژن زنگنه وزیر نفت، پیش از این گفته بود تولید نفت کشور پس از رفع تحریم ها می تواند در یک هفته به میزان ٥٠٠ هزار بشکه افزایش یابد و این رقم در یک ماه به بیش از یک میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.

 

منبع: ايرنا

انتهاي پيام

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید