رسانه مرجع بخش خصوصی کشور

ادامه ركود مسكن تا پايان سال/ كاهش نسبي اجاره بها

بخش خصوصي- معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با حضور در پانزدهمین نمایشگاه بینالمللی صنعت ساختمان، رونق صنعت ساختمانی را به عنوان یکی از روشهای کاهش بیکاری در جامعه معرفی کرد.
ادامه ركود مسكن تا پايان سال/ كاهش نسبي اجاره بها

حامد مظاهریان در باره اینکه افزایش اجاره بها در کشور ادامه پیدا میکند یا خیر؟ گفت: هرساله از خردادماه تا پایان شهریور شاهد افزایش اجاره بها در شهرهای کشور هستیم که امید است این افزایش تا یک ماه آینده با کاهش نسبی همراه شود.

وی گفت : همچنین رصد معامله املاک نشان میدهد که افزایش قیمت مالکان برای واحدهای مسکونی پایین تر از نرخ تورم است و امیدواریم بتوانیم میانگین نرخ اجاره بها را همچنان بتوانیم زیر نرخ تورم نگاه داریم.

مظاهریان در مورد پیشبینی خود از قیمت مسکن، گفت: در بخش خرید و فروش مسکن التهاب شدیدی وجود ندارد و موجودیها و تقاضا نشان میدهد که این بازار تا پایان سال التهاب نخواهد داشت.

وی با اظهار خرسندی از مشارکت حداکثری شرکتهای بین المللی گفت: پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان فرصتی را در اختیار فعالان این صنعت قرار داد تا دستاوردهای خود را به معرض نمایش گذارند و از تجارب یکدیگر در ساختمان سازی بهره بگیرند.

وی افزود : آمارها نشان می دهد میزان مشارکت شرکتکنندگان افزایش پیدا کرده است و شرکتهای داخلی نیز با رغبت در نمایشگاه حاضر شدند.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: رونق گسترده در صنعت ساختمان انتظاری است که همه مردم اعم از انبوه سازان و شخصی سازان به آن امیدوارند ، اگرچه ما در زمینه ساختمان در رکود هستیم اما امید است با گشایشهایی که در آینده نزدیک صورت میگیرد این صنعت از رکود خارج شود.

مظاهریان با اشاره به فرصت اشتغال در صنعت ساختمان سازی که در کاهش نرخ بیکاری تاثیر می گذارد، تاکید کرد: رونق صنعت ساختمان در کشور علاوه بر خارج کردن کشور از رکود باعث میشود تا تعدا قابل توجهی از کارگران این صنعت به صورت مستقیم و غیرمستقیم به کار مشغول شوند. همچنین این صنعت باعث گردش چرخه تولید در کشور و فعالیت گستردهتر کارخانجات داخلی است.

همچنین معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلام افزایش توجه به مقررات ملی ساختمان گفت: آمارها نشان دهنده افزایش 6 درصدی هر ساله رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازهاست. افزایش مقررات ملی ساختمان به معنای استفاده از مصالح بهتر و نیروی کار متبحرتر است که در مجموع امیدبخش روزهای بهتر در صنعت ساختمانسازی کشور است.

منبع: خبرگزاري صدا و سيما

انتهاي پيام

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید