رسانه مرجع بخش خصوصی کشور

انعقاد قرارداد مشارکت بخش خصوصی در 22 پروژه آب و فاضلاب کشور

بخش خصوصی- قرارداد نمادین مشارکت بخش خصوصی در 22 پروژه آب و فاضلاب کشور امروز (شنبه) با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و حمید چیت چیان وزیر نیرو به ارزش بیش از 10 تریلیون ریال منعقد شد.
انعقاد قرارداد مشارکت بخش خصوصی در 22 پروژه آب و فاضلاب کشور

این مراسم در محل شرکت آب و فاضلاب تهران برگزار و براساس آن مقرر شد در اجرای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، 22 پروژه را شرکت های آب و فاضلاب برخی استان ها با مشارکت بخش خصوصی انجام دهند.

حجم و ارزش این قراردادها افزون بر 10 تریلیون و 580 میلیارد ریال است که به عنوان یکی از راهکارهای وزارت نیرو برای رفع مشکل کمبود نقدینگی و تسریع در اجرای امور اجرایی می شود.

«حمیدرضا جانباز» مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در این زمینه اظهار داشت: در این پروژه ها بخش خصوصی به صورت مستقیم حضور دارد و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برنامه ریزی و مدیریت پروژه ها و طرح ها را انجام می دهد و امید می رود تا پایان امسال بتوانیم این مبلغ را برای بیش از 140 پروژه دیگر در سطح کشور آماده کنیم.

وی تاکید کرد، سال جاری و با اقدام های انجام شده، نقطه عطفی در مشارکت بخش خصوصی با صنعت آب و فاضلاب کشور به شمار می رود. در مراسم امروز سوراب کومار سفیر کشور هند در تهران و سیدحسین هاشمی استاندار تهران نیزحضور داشتند.

سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بیست و نهم بهمن ماه 1392 از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد و معاون اول رییس جمهوری نیز سی ام فروردین ماه امسال اولویت های دستگاه ها و نهادهای مختلف را ابلاغ کرد که بر اساس آن 17 مورد بر عهده وزارت نیرو قرار گرفت.

به گزارش بخش خصوصی از ایرنا، از این تعداد، چهار پروژه برای شرکت مهندسی آبفای کشور به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته و ابلاغ شده است که شامل زیر پوشش بردن دو میلیون و یکصد هزار نفر از جمعیت روستایی کشور به شبکه های مدرن آب و فاضلاب، مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه های شرکت مهندسی آب و فاضلاب، تکمیل 26 تصفیه خانه فاضلاب در سطح کشور و کاهش درصد مشترکان با مصرف بالاتر از الگوی مصرف آب است.

در سیزدهم مرداد ماه جاری معاون اول رییس جمهوری به صورت نمادین مرحله نخست ساخت تصفیه خانه و شبکه جمع آوری خطوط انتقال فاضلاب شهرستان شهریار را همزمان با 252 طرح آبرسانی سراسر کشور به بهره برداری رساند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید