رسانه مرجع بخش خصوصی کشور

ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در گرو حمایت از بخش خصوصی

بخش خصوصی- یک صنعتگر خوزستانی با بیان این‌که صنعت در کشور به عنوان یک نیاز مطرح نیست، گفت: اگر دولت به این باور برسد که صنعت نیاز کشور است، می‌توان با همکاری دولت به رفع نیاز صنعتگران پرداخت تا صنعت در کشور به جایگاهی مناسب برسد.
ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در گرو حمایت از بخش خصوصی

"اصغر شهریاری" اظهار کرد: صنعت به عنوان یک نیاز در کشور به شمار نمی‌رود و عمده مشکلات صنعتگران ناشی از همین نوع نگرشی است که دولت به صنعت دارد که اگر نوع نگاه دولت نسبت به صنعت تغییر کند، می‌توانیم شاهد پیشرفت صنایع باشیم.

 

وی افزود: دولت به جای این‌که به دنبال حمایت‌های کمیته امدادی از صنایع باشد، باید قوانینی وضع کند تا در چهارچوب آن قوانین و برنامه‌ها از صنایع حمایت کند و صنایع نیز بتواند در همان قالب رشد و توسعه پیدا کنند.

 

شهریاری تصریح کرد: دولت به جای آنکه بودجه‌های جاری خود را حجیم کند باید به دنبال حجیم کردن بودجه‌های عمرانی و توسعه‌ای خود باشد تا به این ترتیب بتوانیم شاهد رشد و توسعه صنعت و ایجاد اشتغال در کشور باشیم.

 

به گزارش بخش خصوصی از ایسنا، وی ادامه داد: دولت باید به دنبال ایجاد اشتغال و درآمدهای پایدار در کشور باشد و این مساله جز با حمایت از صنعت، بخش خصوصی و ایجاد ارزش افزوده محقق نمی‌شود.

 

شهریاری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات بخش صنعت، اقتصاد دولتی حاکم بر کشور است زیرا دولت همه مسئولیت‌ها را خود به گردن می‌گیرد و اجازه رقابت و رشد به بخش‌های مختلف را نمی‌دهد و این مساله موجب بروز مشکلات کنونی در بخش صنعت شده است.  

 

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید