رسانه مرجع بخش خصوصی کشور

جلال‌پور: فقط ۲۵ درصد مشکلات اقتصاد ایران به تحریم‌ها مربوط می‌شود

بخش خصوصی- رئیس اتاق ایران با اشاره به اینکه تحریم‌ها تنها ۲۵ درصد بر روی اقتصاد ایران تاثیرگذار بوده است، گفت: کسی نباید فکر کند که پس از برداشته شدن تحریم‌ها، وضعیت اقتصاد کشور خیلی خوب می‌شود.
جلال‌پور: فقط ۲۵ درصد مشکلات اقتصاد ایران به تحریم‌ها مربوط می‌شود

محسن جلال‌پور با اشاره به اقتصاد نفت زده ایران و پیامدهای ناشی از آن گفت: در طول سال‌های گذشته، اقتصاد نفتی، سرمایه ملی را تبدیل به هزینه‌های جاری کرد و روز به روز دولت بزرگتر و بخش خصوصی کوچک‌تر گردید و به این ترتیب اقتصاد کشور دچار مشکلات عدیده ای شد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با تاکید بر ضرورت ایجاد اقتصادی بدون رانت افزود: مسائلی که در اقتصاد کشور اتفاق افتاده است سبب رشد مجموعه‌هایی شده که نه تنها کمکی به اقتصاد کشور نکرده بلکه اقتصاد سالم را نیز از بین برده است.

 وی، همچنین با تاکید بر بهره گیری از فناوری های دانش بنیان در اقتصاد گفت: همه ما در سرمایه‌گذاری‌های جدید باید به ظرفیت‌های استفاده نشده نگاه کنیم زیرا این گونه سرمایه‌گذاری‌ها بهره‌وری را بدون ایجاد تورم بالا می‌برد.

جلال‌پور در ادامه با اشاره به اینکه تحریم‌ها تنها ۲۵ درصد بر روی اقتصاد ایران تاثیر گذار بوده است و کسی نباید فکر کند که پس از برداشته شدن تحریم‌ها، وضعیت اقتصاد کشور خیلی خوب خواهد شد، خاطرنشان کرد: درخواست ما از دولت شفاف سازی در اقتصادی است تا بتوانیم از طریق ایجاد اقتصاد رقابتی و بدون رانت، محیط کسب و کار را بهبود بخشیم.

انتهای پیام

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید