رسانه مرجع بخش خصوصی کشور
رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام‌ رئیسی در شهرستان قدس:

دانشگاه فرهنگیان پس از ۴ سال هنوز با حکم سرپرست اداره می‌شود/مردم از فقر و نداری، بی‌عدالتی رنج می‌برند

دانشگاه فرهنگیان پس از ۴ سال هنوز با حکم سرپرست اداره می‌شود/مردم از فقر و نداری، بی‌عدالتی رنج می‌برند

به گزارش پرتونیوز، از شهرقدس، حسین نوروزی در نشست خبری ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی که به میزبانی خبرگزاری تسنیم در شهرستان قدس برگزار شد، اظهار داشت: انتخابات همواره  از برکات دولت جمهوری اسلامی است که در این راستا اصلاح در ساختارهای اجرایی قوه مجریه، چگونگی اجرایی شدن اقتصادمقاومتی و عزّت در سیاست خارجی از اصلی‌ترین مباحث در برنامه‌های حجت‌الاسلام رئیسی است.

 وی افزود: همواره در ادوار گذشته یکی از ابزارهایی که سبب فشار دشمن و تزلزل دولت می‌شود، بحث اقتصاد است که مقام معظم رهبری همواره در سخنانشان بر تقویت آن و تحقق عزت‌نفس ملت ایران در تمامی سطوح بین‌المللی تأکید داشته اند؛ امری که متأسفانه در دولت فعلی به دفعات بسیار از سوی مجامع بین‌المللی مورد هدف و نشانه قرارگرفته است.

 رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام‌ رئیسی در شهرستان قدس در بخش دیگری از سخنان خود بر اصلاح ساختار اداری تأکید کرد و گفت: متأسفانه همواره مفاسد اداری و ناکارآمدی برخی از وزرای فعلی سبب آسیب‌های زیادی در سطح کلان اداره کشور شده که با توجه به حضور حجت‌الاسلام رئیسی در سازمان بازرسی کل کشور و تجربه کاری‌شان می‌توانند از سرایت این معضل به سایر بخش‌ها در ساختار اداری کشور جلوگیری کنند.

دولت یازدهم، دولت اشرافی‌گری است

در ادامه نشست حسین فخرادخانی از اساتید دانشگاه و عضو شورای راهبری ستاد حجت‌الاسلام رئیسی در شهرستان قدس نیز اظهار داشت: امروز مبارزه با فساد اداری از اهمّ برنامه‌های حجت‌الاسلام رئیسی است؛ زیرا اگر ساختار اداری ما از این معضل پاک‌سازی شود، چرخ صنعت کشور به حرکت درمی‌آید و مسائل و امور اقتصادی کشور رونق پیدا می‌کند.

 وی تصریح کرد: اجرای پروژه مسکن مهر حرکتی انقلابی از دولت سابق بود و دولت مستقر نیز بهتر بود به‌جای نادیده گرفتن این پروژه در راستای برطرف کردن موانع اقدام می‌کرد، نه اینکه بخواهیم منکر تمام طرح‌های بشویم که امید را به بسیاری از مردم بخشید.

عضو شورای راهبری ستاد حجت‌الاسلام رئیسی در شهرستان قدس با اشاره به رویکرد دولت مستقر به ‌عنوان دولت اشرافی‌گری بیان کرد: متأسفانه دولت فعلی دولت اشرافی‌گری است و بیشتر وام‌های بانکی کشور به‌ جای اینکه در دست مردم باشد، در بدنه خود دولت جابجا می‌شود؛ وگرنه چگونه می‌شود با پرداخت حقوق نجومی و هزینه‌های نجومی و استخری در سفرهای کابینه دولت به امورات مردم و ملت رسیدگی کرد.

دولت فعلی توان نظام جمهوری اسلامی را گرفت

فخرداخانی با تأکید بر اینکه این دولت توان جمهوری اسلامی را گرفته است افزود: میانگین سن کابینه وزرای دولت مستقر از 45 تا 70 سال است که قطعاً اگر این دولت مجدد بر سرکار بیاید نظام جمهوری اسلامی با چالش‌های بزرگ‌تری مواجه می‌شود.

در ادامه حجت‌الاسلام حسین اشرفی دیگر عضو شورای راهبردی ستاد حجت‌الاسلام رئیسی اظهار داشت: متأسفانه با شرایطی که در کشور ما حاکم است، کشور نیازمند مدیرانی از جنس مردم نه مدیران اشرافی، است تا بتوانند با پلیدی‌ها و فساد مبارزه کنند، یقیناً کسانی که دست در فساد دارند، نمی‌توانند با فساد مبارزه کنند.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی مردم از فقر و نداری، بی‌عدالتی رنج می‌برند، گفت: برای مبارزه با این شرایط و اصلاح ساختاری که بستر را برای فساد فراهم می‌کند به مدیران انقلابی نیاز داریم، که توانمندی مبارزه با فساد داشته باشند.

حجت‌الاسلام رئیسی گریزگاه‌های فساد را به خوبی می‌شناسد

عضو شورای راهبردی ستاد حجت‌الاسلام رئیسی تصریح کرد: کسانی که بحث جنگ و صلح را  مطرح کرده‌اند باید بدانند زمانی این موضوع محقق می‌شود که دولت ناتوان و ضعیف شده باشد، نه زمانی که با تمامی  قوا به تقویت نظامی خود بپردازد و متأسفانه دولت فعلی تمام تلاشش کاهش قوای  نظامی کشور بوده است.

وی افزود: حجت‌الاسلام رئیسی انسانی انقلابی و ارزشی و کسی است که دو دهه تجربه مدیریت کلان دارد، همه منافذ و گریزگاه‌های فساد را می‌شناسد و با ساختار فعلی به‌خوبی آشنایی دارد.

در ادامه زهرا کریمی از اساتید حوزه علمیه بانوان با اشاره به نقش اساسی بانوان هم در نظام خانواده و هم در جامعه اظهار داشت: متأسفانه سیاست‌های غلط دولت با اقدامات نادرست سبب تزلزل فرهنگ اسلامی بانوان کشورمان و رسوخ فرهنگ منقضی غربی شده است.

 وی با تأکید بر لزوم توجه به نقش بانوان در جامعه افزود: بانوان همواره در سه جایگاه مادر، همسر و اجتماع به ایفای نقش می‌پردازند و اگر نقش مادری خوب ایفا شود، بسیاری از هزینه‌ها به جامعه تحمیل نمی‌شود، افزایش کرامت بانوان و توجه به کاهش ساعات کاری این قشر در جهت توجه به نقش اصلی مادران و تربیت فرزندان صالح و رتق‌وفتق نظام خانواده در سطح کلان، یکی از موضوعات مهمّی است که موردتوجه قرار دارد.

اساس آموزش و پرورش در دولت یازدهم، بر سکولاریزم است

در ادامه سعید ششگل‌نژاد دیگر عضو ستاد حجت‌الاسلام رئیسی در شهرستان قدس اظهار داشت: آموزش و پرورش دارای یک وزارتخانه است؛ اما متأسفانه دولت به آن نگاه خدماتی دارد، درحالی‌که بیش از نیمی از کارمندان دولت جزء همین وزارتخانه هستند.

وی افزود: متأسفانه در دولت مستقر، سند آموزش‌وپرورش که بن‌مایه سکولاریسم در آن موج می‌زند، به جای اینکه مشکلات را از دوش دولت بردارد، آموزش‌وپرورش خصوصی را به‌جای دولتی در بوق و کرنا کرده‌اند.

عضو ستاد حجت‌الاسلام رئیسی در شهرستان قدس تصریح کرد: فرهنگیان ما بیش از 8 ماه است که اضافه‌کار خود را دریافت نکرده‌اند و صندوق ذخیره‌ فرهنگیان به‌جای اینکه دست‌گیر قشر فرهنگی باشد، اقدام به پرداخت وام‌های میلیارد به نزدیکان و بستگان دولت کرده است.

ششگل‌نژاد افزود: بیمه درمانی و وضعیت معیشتی فرهنگیان نیز با بحران مواجه است و متأسفانه هنوز بسیاری از دانشگاه‌های ما از جمله دانشگاه فرهنگیان با سرپرست اداره می‌شود و این ضعف دولت در بخش فرهنگی و امور دانشگاه‌ها است.

انتهای پیام/

افزودن نظر جدید