رسانه مرجع بخش خصوصی کشور

دو قول رئیس‌جمهور به بخش خصوصی

بخش خصوصی- رئیس اتاق ایران به ضیافت افطار رئیس‌جمهوری با فعالان اقتصادی اشاره کرد و گفت: بعد از مراسم افطار، رئیس دولت قول دادند دو خواسته بخش خصوصی را پیگیری کنند.
دو قول رئیس‌جمهور به بخش خصوصی

" محسن جلال‌پور" درباره این افطاری و حواشی آن گفت: در این ضیافت که با چاشنی تحلیل مسائل روز همراه بود، رئیس‌جمهوری پای صحبت‌های فعالان اقتصادی و اعضای هیات نمایندگان پارلمان بخش خصوصی نشست.

وی با بیان اینکه بعد از مراسم افطار، دو قول از رئیس دولت گرفتیم، ادامه داد: در دیدار با روحانی ابتدا از شورای گفت وگو گفتم. از آنجا که رئیس‌جمهوری در سخنرانی خود به طرح مسائل در شورای گفت و گو اشاره کرد، من نیز ضمن تشکر از طیب نیا (وزیر امور اقتصادی و دارایی)به دلیل حضور منظم در نشست های شورای گفت وگوی بخش خصوصی و دولت، از رئیس جمهوری خواستم به دیگر وزیران نیز تأکید کنند که نشست های شورا را جدی بگیرند و به طور مرتب شرکت کنند.آقای روحانی نیز قول دادند در این زمینه تأکید جدی داشته باشند.

رئیس اتاق ایران افزود: در این دیدار همچنین «مسعود حجاریان» (از فعالان صنعت بیمه) خواستار اجازه انتشار اوراق مشارکت توسط شرکت های بزرگ بخش خصوصی شد.

وی ادامه داد: رئیس جمهوری پس از صحبتی کوتاه با جهانگیری و طیب نیا، تحقق آن را ممکن دانست و گفت «شخصا این موضوع را پی گیری می کنم؛ بهتر است هرچه زودتر مقدمات انجام این کار فراهم شود

جلال‌پور افزود: «وقتی توضیح دادم که در صورت انتشار این اوراق، نیاز مالی شرکت ها توسط عرضه انواع اوراق مشارکت، تأمین می شود و منابع بانکها می تواند به شرکت های کوچک و متوسط اختصاص داده شود، رئیس‌جمهوری قول پی گیری جدی دادند

براساس این گزارش، رئیس اتاق ایران در سخنرانی خود در این ضیافت افطاری با توجه به تک‌رقمی شدن نرخ تورم گفت: تورم با اراده سیاسی و راه حل اقتصادی حل شد. برای خروج از رکود نیز به چنین اراده و راه حلی نیاز است. رئیس اتاق ایران افزود: کاهش تورم شرط لازم برای برداشتن قدم‌های اصلاحی بعدی است. اکنون زمان آن رسیده که اولویت‌های اصلاحات اقتصادی برای به دست آوردن رشد اقتصادی بالا، ایجاد اشتغال و کاهش فقر مشخص شود.

به گزارش بخش خصوصی از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» شنبه شب در ضیافت افطار با فعالان عرصه اقتصاد کشور تاکید کرد: همه فعالان اقتصادی، کارآفرینان، اصناف و بانکها در کنار دولت، باید دست به دست هم دهند و برای افزایش تولید ملی و ایجاد اشتغال تلاش کنند.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش صادرات غیرنفتی و دستیابی به بازارهای ثابت هدف بویژه در منطقه گفت: کار آفرینان و بخش خصوصی می توانند موتور صادرات غیر نفتی در کشور را به حرکت در آورند. ضروری است یک بخش از تولید داخلی کشور مختص صادرات باشد و تلاش شود تا بازارهای هدف ثابت بیابیم.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه «موتور قوی بخش غیردولتی می تواند اقتصاد و جامعه را به حرکت درآورد»، گفت: دولت همه تلاش خود را برای کاستن از مقررات دست و پا گیر، ایجاد فضای رقابتی بدون رانت و جلوگیری از قاچاق کالاها بکار گرفته است و اینها کمک شایانی به تولید کشور خواهد کرد.

 

افزودن نظر جدید