رسانه مرجع بخش خصوصی کشور

سیاست‌های تجاری انگلیس در قبال ایران تغییر خواهد کرد؟

بخش خصوصی- رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت: سیاست‌های اقتصادی انگلیس همواره مبتنی بر تمایلات سیاسی این کشور و متمایل به آمریکا بوده است و با خروج این کشور از اتحادیه اروپا، سیاست های اقتصادی آن در قبال ایران تغییری نخواهد کرد.
سیاست‌های تجاری انگلیس در قبال ایران تغییر خواهد کرد؟

"رضی میری" افزود: انگلیس پیش از عضویت در اتحادیه اروپا نیز با سیاست های این اتحادیه هماهنگ نبود و سیاست های خود را اعمال می کرد.

وی با تاکید بر اینکه در اتحادیه اروپا هیچ کشوری به اندازه انگلیس به آمریکا نزدیک نبود، گفت: از این نقطه نظر، جدا شدن بریتانیا از اتحادیه اروپا برای ما چندان تفاوتی نخواهد داشت زیرا همچنان سیاست های گذشته خود را اعمال خواهد کرد.

رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران در مورد تاثیر این اتفاق بر نرخ طلا و ارز در بازارهای بین المللی و بازار ایران نیز گفت: همواره بازار به دنبال تغییراتی بنیادین و ناگهانی، از خود واکنش نشان می دهد اما پایدار بودن این تغییرات بعد از چند روز، نیاز به تامل بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه به پایدار بودن تغییر قیمت ها مطمئن نیستم، گفت: به طور نمونه می بینیم هر زمان در روابط ایران و آمریکا حتی از نظر کلامی تنشی ایجاد می شود، قیمت ها و بازار نسبت به آن واکنش نشان می دهد اما بعد از چند روز، واقعیت خود را نشان داده و تثبیت می شوند.

با شمارش آرا همه‌پرسی تاریخی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا، اکثریت مردم این کشور به خروج از این اتحادیه پس از 43 سال رای دادند.

به گزارش بخش خصوصی از ایرنا، آثار این خروج تاکنون ضمن کاهش برابری پوند با یورو و دلار، دامن بورس های جهان را گرفته و حتی سبب سقوط و تعطیل شدن برخی بورس ها از جمله در کره جنوبی شده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز گفت که تا ظهر امروز نرخ هر اونس طلا حدود 12 درصد نسبت به آخرین روز کاری هفته (یک هزار و 265 دلار) رشد داشته و با افزایش 70 دلاری به یک هزار و 335 دلار رسیده است.

 

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید