رسانه مرجع بخش خصوصی کشور

شاهرگ اقتصاد در دست بخش خصوصی

بخش خصوصی- علی اصغر زبردست گفت: شاهرگ همه مسایل بویژه اقتصاد در دستان بخش خصوصی است و باید این بخش تقویت شود تا بتوانیم به اهداف دولت در چشم انداز 20 ساله و رشد پنج درصدی اقتصاد در سال جاری برسیم.
شاهرگ اقتصاد در دست بخش خصوصی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان گفت: شاهرگ همه مسایل بویژه اقتصاد در دستان بخش خصوصی است و باید این بخش تقویت شود تا بتوانیم به اهداف دولت در چشم انداز 20 ساله و رشد پنج درصدی اقتصاد در سال جاری برسیم.

 

علی اصغر زبردست با تاکید بر اینکه سعی و تلاش دولت تدبیر و امید نیز تقویت بخش خصوصی است، اظهار کرد: دولت باید با فاصله گرفتن از بخش نفتی، به بخش غیر نفتی روی آورد و تامین منابع درآمدی دولت جز با مالیات و صادرات غیر نفتی و حمایت بخش خصوصی محقق نمی شود.

 

وی ادامه داد: بخش خصوصی نیز باید برای تامین منابع درآمدی دولت، توانش را پیدا کند و فشار از روی دوشش برداشته شود تا بتواند در کنار دولت باشد.

 

زبردست خاطرنشان کرد: سازمان های مالیاتی و بانکها حاضر نیستند یک رقم از معوقات، جریمه و دیرکرد خود بگذرند که در بیمه و سایر دستگاه ها نیز اینگونه است. وی با بیان اینکه دولت مصمم به پرداخت بدهی های پیمانکاران است، افزود: برخی از موارد و مشکلات باید از مجرای قانونی مجلس حل و فصل شود.

 

وی گفت: باوجود دغدغه های استاندار همدان و پیگیری های لازم، هنوز نتوانستیم برخی دستگاه ها مانند مالیات و بانکها را همراه کنیم، در حالیکه باید راه قانونی را پیش بروند.

 

به گزارش بخش خصوصی از خبرگزاری برنا، زبردست با تاکید بر اینکه سازمان مالیاتی حاضر نیستند نحوه محاسبه اخذ مالیات را به متقاضیان بگویند، اظهار کرد: تا کسب نتیجه نهایی پیش می رویم تا این روند اصلاح شود و ضمن تکریم ارباب رجوع، جای ارباب رجوع نباید با مدیر و پرسنل دستگاه عوض شود، امری که متاسفانه امروز اتفاق افتاده است.

 

وی اضافه کرد: مسایل بانکی نیز همواره فراگیر همه دستگاه ها است و چنانچه درصد بهره بانکی کم شود، خودبخود بانکها تسلیم فعالان اقتصادی خواهند شد.

 

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید