رسانه مرجع بخش خصوصی کشور

نعمت زاده: همه صنایع باید رقابتی باشند

بخش خصوصي- وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: در همه صنایع از خودرو تا فولاد بایستی رقابتی عمل کرد و عرضه و تقاضای محصول تولید شده را به طور دائم رصد کرد.
نعمت زاده: همه صنایع باید رقابتی باشند

"محمد رضا نعمت زاده" در پنجمین جلسه پایش طرحهای زنجیره ای فولاد بخش کنسانتره و گندله افزود : صنعت فولاد می بایست فعالانه تر از گذشته عمل کند و تکلیف طرحهای نیمه تمام هرچه سریعتر روشن شود چرا که اگر یکجای زنجیره تولید فولاد قطع شود کل تولید را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

به گفته نعمت زاده طرح های فولادی در بخش کنسانتره و گندله منتظر تسهیلات بانکی نباشند چرا که سرمایه و منابع بانکها محدود است و می توان شریک داخلی و خارجی گرفت و یا در برابر شرکتهای سرمایه گذاری که منابع مالی زیادی دارند ،اعتماد سازی نموده و دعوت به همکاری کنید.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه دولت به طور جد از صنعت ساخت داخل حمایت می کند، افزود : می بایست همه امکانات را بسیج کرد تا چرخ تولید متوقف نشود و در بهبود کیفیت و صادرات محصولات تولیدی پیشتاز بود و در این میان اگر واحد صنعتی و معدنی کار نکند علایم حیاتی خود را از دست داده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه گندله کم داریم ، افزود : اصولا ما در تعیین قیمت گذاری گندله مخالف هستیم و اگر در یک مقطع کوتاهی اینکار را کردیم ، مجبور شده ایم.

 

به گزارش شانا،نعمت زاده با بیان این که واحدهای فولادی خودشان در بیان مشکلاتشان پیشقدم شوند ، افزود : برای حل مشکلات واحدهای کنسانتره و گندله آهن جلسات متعددی با سازمانهای آب و برق استانها به عنوان تکمیل زیر ساخت لازم برپا کردیم و درصدد کاهش بروکراسی های اداری هستیم .

 

گفتنی است: در پنجمین جلسه پایش طرحهای زنجیره ای فولاد بخش کنسانتره و گندله 33طرح  که توسط 20 شرکت معدنی در حال راه اندازی هستند ، پیشرفت فیزیکی آنها توسط مجریان طرح بازگو شد .

 

قابل ذکر است: ظرفیت اسمی کنسانتره این 33طرح بالغ بر 31 میلیون تن و ظرفیت اسمی گندله آهن به میزان 47 میلیون تن است.

انتهاي پيام

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید