رسانه مرجع بخش خصوصی کشور

پیشنهادهای مجلس برای بودجه نفتی سال 94 دولت

بخش خصوصی- رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در سه سطح پیشنهاداتی را براساس قیمت های متفاوت نفت در 6 ماهه دوم امسال برای بودجه دولت ارایه کرده ایم.
پیشنهادهای مجلس برای بودجه نفتی سال 94 دولت

"غلامرضا تاج گردون" در نشست خبری پنجاهمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، افزود: در زمان بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق جلساتی با ستاد اقتصادی دولت برگزار شد و سناریوی تحریم، لغو تحریم و کاهش قیمت نفت را بررسی و بودجه ای در ظاهر در دو سطح و در باطن در سه سطح به دولت تقدیم کردیم.

 

وی درباره جزئیات بیشتر طرح بودجه، گفت: یک سطح بر مبنای نفت 45 دلاری، یک سطح بر مبنای نفت 54 دلار و سطح دیگر بر مبنای نفت 72 دلار و حتی بالاتر از آن دیده شده است.

 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: اکنون دولت بودجه خود را بر مبنای 45 تا 54 دلار در دست اجرا دارد، اما به دلیل تحریم انتقال منابع به داخل با مشکل مواجه است که در 6 ماهه دوم فضا بهتر خواهد شد، اما با توجه به شرایط هم اکنون نیازی به اصلاح بودجه نیست.

 

تاجگردون درباره جلسات شورای گفت و گو نیز افزود: در سال گذشته به واسطه جلسات شورای گفت و گو توانستیم قانون خروج از رکود را تصویب کنیم و امیدواریم خروجی این جلسات هرچه زودتر به اجرا درآید.

 

وی با بیان آنکه یکی از معضلات ما این است که بخش خصوصی توانمند نیست، افزود: اما امروز یک اتاق قوی و توانمند داریم که می توان از نظراتش در کارهای مختلف استفاده کرد.

 

** اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده بزودی در دستور کار مجلس قرار می گیرد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده بزودی اصلاح می شود.

 

ارسلان فتحی پور با اشاره به نتایج برگزاری جلسات مشترک دولت و بخش خصوصی، تصریح کرد: اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده آغاز شده و پیش نویس آن در دولت در حال بررسی است که در قالب طرح به مجلس ارائه خواهد شد و روز یکشنبه آینده نیز اصلاح قانون آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

 

به گزارش ایرنا، رئیس کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه معضلات صنوف کشور و تولید ملی باید هرچه زودتر با اصلاح قوانین حل شود، افزود: ایجاد صندوق مکانیزه فروش، ضمانتی برای اجرای درست قانون مالیات بر ارزش افزوده است.

 

یادآور می شود، پنجاهمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور علی طیب نیا وزیر اقتصاد، جلال پور رئیس اتاق بازرگانی ایران، اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی، علی عسکری رئیس سازمان امور مالیاتی، تاجگردون و ارسلان فتحی پور روسای کمیسیون های برنامه و بودجه و اقتصادی مجلس در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

 

انتهای پیام

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید