رسانه مرجع بخش خصوصی کشور

کاهش رشد اقتصادي در منطقه يورو در سه ماهه دوم سال

بخس خصوصی- مرکز آمارهای اروپایی جمعه در نخستین برآورد خود اعلام کرد رشد اقتصادی منطقه یورو در سه ماهه دوم به سه دهم درصد در برابر چهاردهم درصد سه ماهه نخست رسید.
کاهش رشد اقتصادي در منطقه يورو در سه ماهه دوم سال

این رقم کمتر از آن چیزی است که تحلیلگران بلومبرگ پیش بینی می کردند. این تحلیلگران رقم چهاردرصد را برای رشد اقتصادی سه ماهه دوم سال در منطقه یورو پیش بینی می کردند.

در روندی یک ساله ،‌تولید ناخالص داخلی منطقه یورو با تصحیح نوسانات فصلی یک و دو دهم درصد افزایش یافت.

آمار رشد اقتصادی در کشورها کمی اختلاف را نشان می دهد. اسپانیا ( یک درصد) یا یونان ( هشت دهم درصد) رشد مستحکمی را شاهد بودند و آلمان ، قوه محرکه سنتی منطقه یورو، با رشد سه ماهه چهاردهم درصدی همه انتظارات را برآورده نکرد ،‌هرچند این رشد اقتصادی از سه ماهه نخست بهتر بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل، رشد اقتصادی در مقابل در ایتالیا ( دو دهم درصد )،‌ هلند ( یک دهم درصد )‌و به ویژه فرانسه با رشد صفر درسه ماهه دوم ضعیف بود.

فنلاند با ادامه کاهش چهار دهم درصدی تولید ناخالص داخلی در دوره رکود به می برد و امیدوارهای ناچیزی درباره بازگشت این کشور به رشد اقتصادی در سال 2015 ، پس از دو سال کاهش تولید ناخالص داخلی در سال های 2012 و 2013 و رشد اقتصادی صفر در سال 2014 وجود دارد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

انتهای پیام

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید